حسن روحانی

خطاهای تاریخی را تکرار نکنیم

۱۶۰ سال پیش امیرکبیر را کشتیم، آن هم فقط بعد از سه سال از شروع اصلاحاتش…که اگر زنده مانده بود ما دهها سال پیش از ژاپن مسیر پیشرفت را پیموده بودیم

۶۴ سال پیش دکتر مصدق را همراهی نکردیم و در مقابل کودتاگران او را تنها گذاشتیم، آن هم در حالی که همه دنیا به رهبری انگلیس مشغول توطئه علیه او بودند. او هم فقط ۲۸ ماه یعنی کمی بیش از دو سال نخست وزیر بود…که اگر مانده بود با سیاست اقتصاد بدون نفت او امروز وضع دیگری داشتیم.

۱۲ سال پیش ، دوران عقلگرایی دولت اصلاحات را ادامه ندادیم و به عوامگرایی و فریب و شعارهای دهان پُر کن و تحریک آمیز روی آوردیم. نتیجه آن شد که جهان را علیه خود بسیج کردیم و تمام دستاوردهای رئیس دولت اصلاحات بر باد فنا رفت.

۴ سال پیش چشم امید بستیم به روحانی، تا بیاید و تدبیر کند و ما را از آن وضع آشوب و تورم و شعار زدگی و پریشانی اقتصادی برهاند. در این چهارسال با وجود تمام موانع ، پیشرفتهای بسیار خوبی داشته ایم. اگرچه هنوز راه زیادی برای رسیدن به وضع مطلوب در پیش داریم.

هموطن ! مراقب تکرار خطاهای تاریخی باش…مبادا با کم طاقتی ما ، روحانی هم به امیرکبیر و مصدق ملحق شود که در آن صورت باز هم  دهها سال به عقب پرتاب خواهیم شد.

منبع:روحانی تا ١۴٠٠

منتشرشده توسط

دانیال گردی

من دانیال گردی، مدیر سیستم و علاقه مند به DevOps و نرم افزارهای متن باز.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *